Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO yapay zekâ konferansına katıldı

Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO yapay zekâ konferansına katıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Yapay Zekâ Topluluğunun gerçekleştirdiği “Yapay Zeka ve Derin Öğrenme Konferansı” büyük ilgi gördü. Konferans sektörden ve üniversitelerin farklı bölümlerinden akademisyen ve öğrencilerin büyük ilgisini çekti.

Yarım günlük bir konferans şeklinde gerçekleşen “Yapay Zekâ ve Derin Öğrenme Konferansı” topluluk başkanı Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Ali Murat Çevik’in konuşması ile başladı. Ardından topluluğun büyük destekçisi aynı zamanda akademik danışmanı olan Dr.Öğretim Üyesi İsmail İşeri’nin “Derin Öğrenme Modelleri” adlı konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Yapı Kredi Teknoloji A.Ş’nin AR-GE Koordinatörü Mustafa İşbilen “Makine Öğrenmesi ile Akıllı İçerik Çıkarımı”, IQB firması ürün direktörü Abdulkadir Karaduman- “Big Data”, (Humanage Şirketi Kurucusu) Faik Berk Güler “Robotik Zeka”, (Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun Temsilcisi) Akın Ömür “Teknolojinin Gelişimi” konulu konuşmalarını gerçekleştirdiler. Konuşmaların ardından Samsun Teknopark’ın uygulayıcı kuruluşu olduğu BiggSamsun tanıtımı yapıldı.  Konferans yapılan sürpriz çekilişler ve dijital olarak verilen sertfikalarla tamamlandı.

Konferansa Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, Kodlama ve Robotik Koordinatörü Özge Sağlam ve OMÜ-TTO Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanları Pelin Baylan Yılmaz ve Rabia Akçatemiz katılım sağladı.