BİGGSamsun’dan ilk imza

BİGGSamsun’dan ilk imza

BiggSamsun birinci dönem girişimcisi Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında “Sanayi Uygulamalarına Yönelik Atık Alüminyumdan Yeni Nesil Hibrit Kompozit Köpük Üretimi” adlı projesiyle almaya hak kazandığı 200 bin TL’lik hibe sözleşmesinin imza töreni için TÜBİTAK’ta hazır bulundu.

İmza törenine TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Programı yetkililerinin yanı sıra Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak da katıldı.

BiggSamsun’a başvuru sürecinden sonra ön eleme aşamalarını geçerek proje fikrine hazırlanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, BiggSamsun ile TÜBİTAK panellerine katıldı. TÜBİTAK panel ve değerlendirmesini de geçen Gürbüz, 200 bin TL hibe alarak Samsun Teknopark’ta firmasını kurdu ve Samsun’daki akademik girişimciliğe örnek teşkil edecek bir başarıya imza attı.

Uygulayıcı kuruluşlar tarafından yürütülen TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) 1512 Bireysel Genç Girişim Programı’nın uygulayıcılarından biri olan Samsun Teknopark’ın yürütmüş olduğu BiggSamsun, girişimcilere sunduğu eğitim programları ve her aşamada sunduğu desteklerle girişimcilerin sermaye  desteğini alma şanslarını artırarak teknolojik ve yenilik odaklı  fikirlerini hayata geçirmelerine destek olmaya devam ediyor.