NASA International Space Apps Challenge

NASA International Space Apps Challenge

NASA International Space Apps Challenge Nedir?
2012 yılında başlatılan Space Apps, dünya genelinde her yıl düzenlenen en büyük global hackathon etkinliğidir. Binlerce birey ve ekip, Dünya ve uzaydaki zorluklara yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla NASA verileriyle bir araya gelirler. Bilim insanları, tasarımcılar, girişimciler ve diğer katılımcılardan oluşan ekipler, 48 saatlik dinamik bir süreçte uzay ve Dünya ile ilgili en acil sorunlara cevaplar üretmek için bir araya gelirler. Üretilen projeler, yerel jüriler tarafından değerlendirilir. Bölgesel en yüksek puanı alan proje, diğer bölge birincileriyle birlikte NASA tarafından değerlendirilmeye alınır. Bu süreç Space Apps yerel liderlikleri tarafından yürütülür.

Geçtiğimiz yıl, 162 ülkeden 31,500'den fazla katılımcı, NASA tarafından belirlenen "Dünya Bilimleri" sorunlarına 3,000'den fazla proje üretti. Space Apps Samsun 2023, Türkiye Uzay Ajansı'nın partnerliği ile düzenlenen 11 şehirdeki yerel etkinliklerden biri olarak ikinci kez gerçekleştirilecek.

NASA Space Apps Challenge: Samsun 2023
Space Apps Samsun etkinliği, bu yıl ikinci kez, OMÜ TTO ve Teknopark Samsun'un ev sahipliğinde ve partnerlikleriyle gerçekleştirilecektir. Etkinliği multi-disipliner, karma ve hırslı bir proje ekibi; hibrit bir yaklaşımla düzenlemektedir. Hazırlık süreci, NASA Global Organizasyon Ekibi tarafından denetlenmektedir.

Katılım:
"NASA Space Apps Challenge: Samsun 2023" etkinliği hibrit bir şekilde gerçekleşecektir, yani online veya yüz yüze katılım seçenekleri bulunmaktadır. Online katılım için https://www.spaceappschallenge.org/2023/locations/samsun/  linkini takip ederek başvuru yapabilirsiniz.
 
Yüz yüze katılım için, https://www.spaceappschallenge.org/2023/locations/samsun/  üzerinden başvurunuzu tamamlamanız, ve ayrıca https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScTMdQ3WMBs_jSelwFD4fsHTsJ4cz6MsFw7LPtvescFeUdj0A/viewform formunu doldurmanız gerekmektedir.

Space Apps Samsun, sertifikalı bir hackathon etkinliğidir. Yüz yüze katılım için kontenjan 55 katılımcıyla sınırlıdır. Başvuruda bulunan bireyler ve ekipler değerlendirilecektir.

Linkler:
Space Apps Samsun Resmi Sayfası: https://www.spaceappschallenge.org/2023/locations/samsun/

Instagram: https://instagram.com/spaceappsamsun2023?utm_source=qr&igshid=OGIxMTE0OTdkZA==

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/nasa-space-apps-challenge-samsun-7b2314283

1812 BİGG İş Planı ve Prodis Eğitimi

1812 BİGG İş Planı ve Prodis Eğitimi

  • 10 Haziran 2024
BİGG Yatırımcı Sunumu Eğitimi

BİGG Yatırımcı Sunumu Eğitimi

  • 10 Haziran 2024
BİGG Pazar Eğitimi

BİGG Pazar Eğitimi

  • 07 Haziran 2024