BiggSamsun’dan 2 girişimciye 200 Bin TL Hibe!

BiggSamsun’dan 2 girişimciye 200 Bin TL Hibe!

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Uygulayıcı Kuruluşu BiggSamsun’a projeleriyle başvuran Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz ve Doktora Öğrencisi Züleyha Çakır projelerine yüzde 100 hibe almaya hak kazandı.

“Savunma Sanayi Uygulamalarına Yönelik Atık Alüminyumdan Yeni Nesil Hibrit Kompozit Köpük Üretimi” projesi ile hibe almaya hak kazanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz’ü ve “Mini Patlıcan Çeşit Islahı ve Tohum Üretimi” projesi ile hibe almaya hak kazanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Doktora Öğrencisi Züleyha Çakır BiggSamsun tarafından gerçekleştirilen eğitimlerden ve başvuru sürecinde verilen desteklerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

BiggSamsun başvurusu sonrasında sermaye desteği almaya hak kazanan girişimcileri tebrik eden Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak ve Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, başvuru süreci ve eğitim süreçlerinde olduğu gibi bundan sonraki süreçleri de Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanları Pelin Baylan Yılmaz ve Rabia Akçatemiz’le birlikte yöneteceklerini ve şirket kurulumlarını gerçekleştirerek sürecin başlayacağını dile getirdiler.