SAMSUN AVDAN ENERJİ ÜRETİM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

SAMSUN AVDAN ENERJİ ÜRETİM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Firma Bilgileri

Samsun Avdan Enerji Üretim ve Tic . A.Ş., Samsun Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Sahasındaki atıklardan enerji elde amacı ile 2010 yılında kurulmuştur.
2012 yılı başlarında, Katı atık sahasında oluşan çöp gazını toplayarak elektrik enerjisine çeviren elektrik üretim santralini devreye almış ve 2017 yılı itibariyle 8.4 MW kurulu güçle faaliyetine devam etmektedir.
Samsun Avdan Enerji Üretim ve Tic. AŞ., halihazırda mekanik ayırma, biyometanizasyon tesisi, hijyenizasyon tesisi, sıvı gübre tesisi, çiçek fidesi üretim serası, kalite kontrol ve AR-GE laboratuvarı ile katı atık depolama sahası gaz toplama tesisi ve elektirk enerjisi üretim tesislerinin faaliyetlerini devam ettirmektedir.
Ayrıca, Gold Standard karbon kredisi sertifikalarına sahip olup, danışmanlık formulasyon hazırlıkları, biyogaz tankları işletme danışmanlığı, formulasyon ve izleme takip yöntemleri gibi konularda da hizmet sunmaktadır.
Samsun Avdan Enerji, Türkiyenin ilk Geri Dönüşüm Müzesini kurarak çocukların enerjinin nasıl yenilenebilirliği konusunda bilinçlenmelerini hedeflemektedir