HELİMORE HAVACILIK ARGE TASARIM MÜH. TEKNOLOJİ İMALAT SAN. LTD. ŞTİ.

HELİMORE HAVACILIK ARGE TASARIM MÜH. TEKNOLOJİ İMALAT SAN. LTD. ŞTİ.

Firma Bilgileri

Helimore Havacılık, insansız zirai araç teknolojileri alanında tasarım ve üretim faaliyetleri yürütmek ve bereketli topraklara sahip olan ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla 2019 yılında, Samsun’da kuruldu. Aynı yıl zirai insansız hava aracı projesiyle katıldıkları U4S girişimcilik maratonunda ikincilik ödülü alan şirket, 2020 yılı mart ayında düzenlenen Girişimci Parkı hekatonunda aynı projeyle birinci seçildi. Zirai insansız hava aracı projesinin nihai tasarımıyla 2020 yılında TÜBİTAK Marmara Teknokent önderliğinde; Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Bilişim Vadisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi iş birliği ile 5-23 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilen “İnovasyonda Kadın” temalı 5. Girişimcilik Kampı etkinliğinde Türkiye ikinciliği ödülüne layık görülerek mükâfatlarını Baykar Savunma Teknik Müdür Selçuk Bayraktar’dan aldılar.

Şirketimiz “Milli Teknoloji Hamlesi” hedeflerini gözeterek ar-ge çalışmalarını yenilikçi bir tutumla sürdürmektedir. Samsun Teknopark içerisinde bulunan ar-ge ve tasarım ofislerimizin yanı sıra Samsun Organize Sanayi Bölgesindeki atölyemizde yeni fikirler üretip bunları harekete geçirmeye devam etmektedir.

Helimore Havacılık ülkemizin teknoloji üretkenliğinin artırılmasını ve ürün olarak sunulan teknolojinin kuşaklara aktarılmasını gözetmektedir. Bu bağlamda ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere endüstriyel tasarım ve kodlamaya yönelik eğitimler de veren şirketimiz, küçük yaş gruplarının teknolojik ilerleyişle bütünleşmesine destek olmayı hedeflemektedir.

Şirketimiz zirai insansız hava aracının ve planlaması yapılan zirai ürünlerin üretiminde ve kullanım sürecinde çevre dostu bir politika izlemektedir. Helimore Havacılık, tarımda elektrik motorlu araçların kullanımının yoğunlaşmasıyla fosil yakıt kullanımını olabildiği ölçüde azaltmayı amaçlamaktadır. Ülkemizin ve dünyanın çevresel şartlarının ciddi şekilde bozulmaya başladığının bilincinde olan şirketimiz, doğanın eşsiz düzenini korumaya yönelik çalışmalarını büyük bir azim ve istikrarla sürdürmektedir.

Hizmetler

- Ziha Satışı

- Ürün Tasarımı ve 3D Baskı

- Eğitim

- Yedek Parça İmalatı ve Bakım Onarım