MERTECH İleri Teknoloji Malzemeleri A.Ş.

MERTECH İleri Teknoloji Malzemeleri A.Ş.

  • TGB Giriş Tarihi: 08 Temmuz 2019

Firma Bilgileri

Sektör: Savunma, Havacılık, Biyomedikal ve Otomotiv Sanayi sektörü

Firma Hakkında: Firma 28.05.2019’da Tübitak 1512 Teknogirişim sermaye desteği ile Samsun Teknopark’ta kurulmuş olup, savunma, havacılık, biyomedikal ve otomotiv sanayi için ileri teknolojik malzemeler geliştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca bu alanlardaki firmalarla işbirliğine giderek bu firmalarla Ar-Ge ve proje yaparak ve çözüm ortağı olmayı amaçlamaktadır.

Faaliyet Alanları: Firma Savunma, Havacılık, Biyomedikal ve Otomotiv Sanayi için  kullanılacak her türlü metal, seramik, polimer ve kompozit ileri teknoloji malzemeleri, cihaz ve ürünlerinin geliştirilmesi, teçhizat ve ürünlerin Ar-Ge faaliyeti kapsamında, tasarımı, montajı, üretimi, test edilmesi, ithalatı, satışı, bakımı ve servisi faaliyet alanlarıdır.

Ürünler: İmplant, metalik ve seramik köpükler, metal kompozitler, seramik malzemeler, teknolojik kaplamalar, akıllı yüzeyler

Hizmetler: Sivil ve Savunma sanayi uygulamalarına yönelik seramik, polimer ve metalden yeni nesil hibrit kompozit, piezoelektrik seramik, sensör, biyomedikal implant ve ürünler, ileri teknoloji kaplamalar ve ürünlerinin iç ve dış pazar için üretim, pazarlama ve bakım hizmetlerini yapmaktadır.